Jauns

Bērnu autokrēsliņi – kā izvēlēties?

Kā izvēlēties autokrēsliņu, ja drošība ir pirmajā vietā

Autokrēsliņi ir viens no vissvarīgākajiem pirkumiem, ko veicat savam gaidāmajam bērnam, tāpēc pārliecinieties, ka veltiet laiku, lai izvēlētos sev piemērotāko. Visi bērnu autokrēsliņi tiek pārbaudīti un apstiprināti, bet izvēle par to, kurš būs labākais jums un jūsu mazajam, paliek pašu vecāku rokās. Neatkarīgi no tā, cik labi noritēja jūsu dzemdības, cik lieliski sagatavota tika bērnistaba vai cik pareizi jūs rūpējaties par savu bērniņu, pirmais brauciens mājās tik un tā būs nervus kutinoša pieredze. Ja jums ir autokrēsliņš, kuram uzticaties un ar kuru jūs jūtaties ērti, tas vien jau visu jāpadara mazāk saspringtu. Piemērota krēsliņa izvēle būs svarīga ne tikai bērna drošībai, bet arī vecāku sirdsmieram.

Pārbaudītu zīmolu ražotie bērnu autokrēsliņi ir drošības atslēga

Autokrēsliņi tiek pārbaudīti un apstiprināti saskaņā ar dažādiem starptautiskiem kvalitātes standartiem. Kā vecākiem jums ir svarīgi izvēlēties tādu bērnu automašīnas sēdekli, kas ir ticis atzīts par atbilstošu Eiropas standartiem. Mūsu veikalā pieejamie autokrēsliņi nāk no pazīstamiem un uzticamiem ražotājiem, kuri cītīgi seko līdzi visām drošības prasībām, lai jūs savam mazulim varētu iegādāties pašu labāko.

Iegādei ir pieejami dažādu modeļu autokrēsliņi, tomēr pastāv ieteikums līdz 3 gadu vecumam bērnam lietot tādu autokrēsliņu, kurā piesprādzēšana notiek atmuguriski, un bērna seja ir vērsta pret automašīnas aizmugurējo logu. Šāda pozīcija ļauj saglabāt vislielāko drošību sadursmes gadījumā, jo ir pierādīts, ka bērna smaguma centrs līdz 3 gadu vecumam atrodas daudz augstāk nekā pieaugušajam, tādēļ šī pozīcija ir visdrošākā.

Pārliecinieties, ka esat izvēlējušies piemērotāko atbilstoši bērna vecumam un augumam

Autokrēsliņi ir sadalīti divās grupās – bērnu autokrēsliņi un automašīnu sēdekļi lielākiem bērniem; tas, kuru jūs izvēlēties, galvenokārt būs atkarīgs no jūsu bērna vecuma un garuma. Bērnu autokrēsliņi ir paredzēti jaundzimušajiem, kuru vecums ir līdz vienam gadam, plus vai mīnus daži mēneši atkarībā no attiecīgā bērna garuma. Kā vecākam jums jāzina, ka ir laiks mainīt autokrēsliņu uz nākamo, ja bērna galvas augšējais punkts sasniedz autosēdeklīša aizmugures augstāko vietu. Nākamais autokrēsliņš būs derīgs jau uz ilgāku laiku, līdz bērns būs pāraudzis sēdekli, un viņa ausu augšējais punkts sasniedz automašīnas sēdekļa galvas balsta augstāko punktu. Pēc tam bērnam jau var izvēlēties automašīnas sēdekli ar augstāku aizmuguri, kuru jūsu bērns izmantos visilgāk.

Autokrēsliņš palīdzēs parūpēties par jūsu bērna drošību, līdz būs pienācis laiks, kad būs pietiekami izmantot tikai drošības jostu kā pieaugušajiem – Latvijas likumdošana paredz, ka tas var notikt tad, kad bērns ir sasniedzis 150cm augumu, tādēļ pēdējais autokrēsliņš var tikt uzskatīts par ilgtermiņa investīciju, jo to jūs izmantosiet pat vairāku gadu garumā.

Viegla un ērta uzstādīšana nav mazsvarīga

Vispirms pārbaudiet, vai automašīnā ir piemēroti stiprinājumi, kurus izmantot, lai pieslēgtu bērna automašīnas sēdeklīti. Šo stiprinājumu izmantošana nav sarežģīta, jo uzreiz ir skaidrs, ka sēdeklis vai tā pamatne ir pareizi uzstādīta un pieslēgta. Pārliecinieties, ka autokrēsliņš jūsu bērnam sniegs vislielāko drošību un komfortu visā lietošanas laikā. Vislabāk ir izmantot tādus autokrēsliņus, kurus ir ērti uzstādīt un kurus var pielāgot tā, lai tie vairākos attīstības posmos mainās kopā ar bērnu.

Ieteicamās funkcijas, kuras vajadzētu meklēt, izvēloties sev tīkamāko krēsliņu, ir vieta kājām, regulējams augstums, regulējama gulēšanas pozīcija un pielāgojamie sānu aizsargi, jo sānu trieciena aizsardzība ir ārkārtīgi svarīga, tomēr dažreiz jaunie vecāki par to aizmirst.

Autokrēsliņš, kas piedāvā vairāk vietas bērnu kājām, nozīmē, ka tas tiks izmantots ilgāk. Automašīnu sēdekļi ar regulējamu vietu kājām ļauj ietaupīt automašīnas vietu, kad bērni ir mazi, un piedāvā lielāku vietu kājām, kad bērns aug un tā kļūst nepieciešama. Mūsu vietnē ir pieejami apraksti, lai jūs varētu iegūt vairāk informācijas par pieejamo automašīnas sēdekļu klāstu un uzzinātu, kurš no tiem vislabāk atbilst jūsu bērna vajadzībām un ģimenes auto iespējām, kā arī pie iegādātā autokrēsliņa līdzi nāk lietošanas instrukcija, kurā ir sīki aprakstīts viss, kas jāzina, lai pienācīgi parūpētos par jūsu bērna drošību, izmantojot attiecīgo produktu.